top of page
  • Obrázek autoraVeronika Jonešová

7 rad na ideální hojení po trhání, které vám řekli v ordinaci, ale vy jste je ve strachu zapomněli.

Můžete se snažit sebevíc, ale je téměř 100% pravděpodobnost, že každého z nás někdy v životě potká extrakce neboli trhání zubů. V dětství to může být z ortodontických důvodů, v mladé dospělosti přichází na řadu zuby moudrosti a pak záleží, jak moc je o zoubky pečováno.


Trhání zubů nemá nikdo rád. Když je bezproblémové většinou přichází i bezproblémová rekonvalescence. Tu lze podpořit drobnostmi, které vám sice lékař i sestřička hned po zákroku řeknou, ale znáte to, jste rádi, že je zub venku, umrtvení utíkáte z ordinace pryč a jediné, co jste možná zaslechli bylo slovo zmrzlina.1. Tak tou začneme. Zmrzlina. Hezky za odměnu po tom heroickém výkonu, ale hlavně bez semínek! V dnešní době tisíci a jedné příchuti, radši bacha na to, klasická čokoládová to jistí!


2. Nevyplachovat ránu! Žádný heřmánek ani podobné babské rady první den! V ráně se musí vytvořit krevní sraženinka, aby se mohla pořádně zahojit.


3. V době, kdy ještě stále působí umrtvení, vezměte si lék na bolest, buď ten, který vám předepíše lékař nebo ibuprofen, který obsahuje každá správně vybavená domácí lékárnička.


4. Nekouřit, nepít. To může někoho bolet víc než samotné trhání, ale děláte to pro sebe.


5. Semínka a rýže by se nemusely ve vašem jídelníčku vyskytovat následujících pár dní, je to protivné, leze to do rány… Ideálně kousat na druhé straně.


6. Zůstaňte v klidu a u ledu. Do utěrky zabalte mražený sáček s hráškem (nebo jakoukoliv libovolnou zeleninou, záleží na vaší preferenci) a střídavě přikládejte na tvář. 10 minut ledujte, 20 minut pauza, 10 led, 20 pauza.


7. Spěte s polštářem navíc a ideálně na zádech (partner odpustí chrápání, dnes jste hrdina, máte právo chrupat).A kdyby cokoliv, volejte, jsme tu pro vás. Tým DentMode.

9 337 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


bottom of page